پسر هکر حساب پدر خسیسش را خالی کرد

مسئول پلیس فتا گلستان از شناسایی نوجوان گرگانی که 45میلیون ریال از حساب پدرش به صورت اینترنتی برداشت کرده بود، خبر داد.

سروان وحید صاحبکاران اظهار کرد: شهروندی با مراجعه به این پلیس ضمن ارائه مرجوعه قضایی بیان کرد، از حساب بانکی‌اش طی چند مرحله به صورت غیرمجاز برداشت صورت گرفته است که مراتب طی تشکیل پرونده‌ای در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد برداشت از حساب وی به صورت خرید اینترنتی بوده که پس از انجام تحقیقات فنی و اطلاعاتی متهم شناسایی و به این پلیس فرا خوانده شد که پس از تفهیم اتهام و رویت ادله غیر قابل انکار اعتراف و اظهار کرد فرزند شاکی است و به دلیل عدم تامین نیاز مالی از سوی خانواده اقدام به انجام این کار کرده است.

وی گفت: با تکمیل تحقیقات، متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قضایی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان اعزام شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: اکثر پرونده‌های مالی با عنوان برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد به دلیل سهل انگاری شهروندان در حفظ و نگهداری از کارت و اطلاعات مندرج بر روی آن می‌باشد. اطلاعاتی مانند شماره کارت، تاریخ انقضا، کد امنیتی و رمز کارت که اکثر کلاهبرداران اینترنتی به دنبال دستیابی به آن‌ها هستند.

سروان صاحبکاران گفت: سارقان اینترنتی شیوه‌ها و شگرد‌های مختلفی به کار می‌گیرند تا اطلاعات مالی و بانکی کاربران را به دست آورند لذا باید شهروندان نکات امنیتی مربوطه راجدی گرفته و ضمن فعال کردن سرویس دریافت پیامک حساب، کارت بانکی و اطلاعات آن را فقط نزد خود نگهدارند و از اعتماد بی جا به دیگران پرهیز کنند

منبع:رکنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>