عفو بین‌الملل خواستار تحقیق سازمان ملل درباره جنایات عربستان در یمن شد

سازمان عفو بین‌الملل از سازمان ملل خواسته است تا درباره جنایاتی که توسط ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در یمن، انجام شده تحقیقات گسترده‌ای را انجام دهد.

 

پس از حملات اخیر هوایی نیروهای ائتلاف سعودی به شهر صنعا پایتخت یمن که منجر به کشته شدن غیرنظامیان شده، عفو بین الملل خواستار تحقیقات سازمان ملل درباره جنایات ائتلاف سعودی شده است.

 

لین مالوف مدیر بخش خاورمیانه عفو بین الملل با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: یک درخواست فوری برای تحقیق درباره اقدامات عربستان سعودی به خاطر جنایاتی که در یمن مرتکب شده، وجود دارد. اقدامات ائتلاف سعودی مغایر با قوانین بین المللی بوده و نقض حقوق بشر به شمار می رود.

 

در حمله ائتلاف سعودی به شهر صنعا در روز جمعه حداقل 14 غیر نظامی شهید و 10 نفر دیگر زخمی شدند. حداقل 5 نفر از جان باختگان در این حمله هوایی، کودک هستند. این در حالی است که یک سال قبل سازمان ملل نام ائتلاف سعودی را از فهرست ناقضان حقوق کودکان خارج کرده و این اقدام به مخالفت و انتقاد شدید گروه های حقوق بشری روبرو شده است.

 

دفتر حقوق بشر سازمان ملل برآورد کرده است که حداقل 58 غیرنظامی طی هفته گذشته در یمن کشته شده اند که 42 نفر آنها در حملات نیروهای ائتلاف سعودی جان خود را از دست داده‌اند.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>