دیدار فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین با همتای عراقی

فرمانده هنگ مرزی قصر شیرین در راستای تحکیم انتظامات مرزی با همتای عراقی خود در پایانه مرزی پرویز خان عراق دیدار و گفتگو کرد.

سرهنگ الماسی فرمانده هنگ مرزی قصر شیرین و مرزبان درجه یک در پایانه مرزی رویز خان، با کلانتر مرز سلیمانیه  عراق دیدار و گفت وگو کرد.

 

مرزبانان دو کشور در این نشست که در اتاق ملاقات پایانه مرزی پرویز خان عراق برگزار شد، به تبادل نظر و بررسی وضعیت موجود میله های مرزی در دو سوی مرز پرداختند.

 

سرتیپ فخرالدین عبدالله محمد سعید با ابراز خرسندی از وحدت رویه و همبستگی مرزداران دو کشور، از حسن همکاری مرزبانان ایران و برقراری نظم و امنیت در نوار مرز تقدیر و تشکر کرد.

 

در ادامه این دیدار، سرهنگ الماسی هدف از این دیدار را ایجاد امنیت پایدار در منطقه اعلام کرد و گفت: برگزاری این ملاقات ضمن ایجاد همبستگی و تعامل هرچه بیشتر بین دو طرف، در راستای همکاری برای مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان و ورود متجاوزان مرزی صورت گرفت که نتایج خوب و قابل قبولی برای هر دو کشور دوست و همسایه به همراه دارد.

 

در پایان، مرزبانان ایران و عراق، بر کنترل بیشتر نوار مرزی برای جلوگیری از تردد غیرمجاز و نیز گسترش تعاملات برای تأمین رفاه هرچه بیشتر مرزنشینان دو کشور تاکید کردند. در پایان این ملاقات پروتکل مشترک به امضاء مرزبانان دو کشور رسید.

منبع:مهر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>